22 січня Україна відзначає День Соборності

Дата: 29.01.2024 11:20

22 січня Україна відзначає День Соборності

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Акт Злуки, був проголошений 105 років тому – 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві, став епохальною історичною подією, коли українські землі об’єдналися в одній державі.

З нагоди цієї визначної дати у м.Берестечко відбулося покладання квітів до меморіалу Слави та загиблих Воїнів. До заходу долучилися працівники міської ради, рідні загиблих воїнів, працівники культури, працівники ВУЖКГ м.Берестечко. Покладання  розпочалося хвилиною мовчання та звучанням Державного гімну України. Після чого настоятель Свято-Троїцького собору м. Берестечко о. Миколай Качмар відслужив чин Заупокійної літії та освятив  памʼятні дошки загиблих героїв. З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Ігор ГРУДЗЕВИЧ, який сказав: «Ми завжди маємо пам’ятати ціну нашої Соборності, яку заплатили і продовжують платити українці. Маємо пам’ятати, що без єдності не буде Української держави».